Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA) - społeczna komisja działająca na podstawie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, utworzona przez zespół ludzi, których zadaniem jest realizacja zadań tejże ustawy, a także ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podstawowym zadaniem komisji jest prowadzenie działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz integracji społecznej osób uzależnionych od alkoholu, a w szczególności zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacji dla takich osób.

Szczegółowy zakres zadań oraz funkcjonowanie komisji reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Komisja rozwiązywania problemów alkoholowych powoływana jest przez Wójta Gminy. Zarządzeniem nr 0050.30.2019 Wójta Gminy Mysłakowice z dnia 28 lutego 2019 roku w skład GKRPA zostali powołani:

1. Makowski Krzysztof - Przewodniczący GKRPA,

2. Dziedzic-Witczyk Wiesława - Sekretarz GKRPA,

3. Dzikowska Ewa - Członek GKRPA,

4. Masztalerz Andrzej - Członek GKRPA,

5. Skupińska Beata - Członek GKRPA,

6. Walawska Violetta - członek GKRPA,

7. Wódkiewicz Paweł - członek GKRPA,

8. Wrona Andrzej - Członek GKRPA.

Z ostatniej chwili

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłakowicach prowadzi nabór ochotników do pracy w charakterze wolontariuszy u osób starszych, chorych i niepełnosprawnych na terenie Gminy Mysłakowice.

Przydatne linki

link - Urząd Gminy Mysłakowice

link - Przychodnia Zdrowia

link - MPIPS

link - ZUS

link - Urząd Skarbowy

Odwiedza nas

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłakowicach
ul. Wojska Polskiego 2A
58-533 Mysłakowice
tel. 75 64 70 810 ,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.